Rugby Results

Rugby Union

Archdiocese of Canberra and Goulburn Rugby Union Team 2019


Dustin Hood - McAuley, Tumut
Josh Cameron - St Mary’s, Young
Will Grant - St Mary’s, Moruya                  (MacKillop Team)
Billy Salmon - McAuley, Tumut                  (MacKillop Team)
Riley Butcher - St Mary’s, Young
William Palmer - St Anne’s, Temora
William Wilson - St Joseph’s, Grenfell
Xavier Capra - St Mary’s, Young
Baxter Sicily - Mt Carmel, Yass
Harry Dymock - St Joseph’s, Boorowa
Declan Brown - Sacred Heart, Cootamundra
Nate Reid - St Mary’s, Young
Samuel Schilt - St Mary’s, Young
Zane Brady - St Mary’s, Moruya                  (MacKillop Team)
Josh Harris - Sacred Heart, Cootamundra
Lachlan Burnell - St Bernard’s, Batehaven
Noah Coble - St Joseph’s, Boorowa
Thomas Handsaker - St Joseph’s, Goulburn
Max Charles - St Joseph’s, Goulburn
Drew Edwards - St Mary’s, Young
Jackson Hall - St Gregory’s, Queanbeyan
Lachlan Fahey - St Gregory’s, Queanbeyan

2018 Rugby Union Team

Rugby League 

Archdiocese of Canberra and Goulburn 11 yrs Rugby League Team 2019

William Baragry - St Joseph’s, Goulburn
Ethan Watts - McAuley, Tumut
Lachlan Fahey - St Gregory’s, Queanbeyan
Logan Summerell - St Gregory’s, Queanbeyan
Luke Drewsen - St Bernard’s, Batehaven
Joshua Harris - Sacred Heart, Cootamundra
Brayden Hickey - St Gregory’s, Queanbeyan
Harry Pagett - Ss Peter & Paul’s, Goulburn
Cooper Lovekin - St Gregory’s, Queanbeyan
Zac Van Weerdenburg - St Mary’s, Moruya
Samuel Turck - St Patrick’s, Gundagai
Seth Ramsay - St Joseph’s, Goulburn
Flynn Bryant - St Mary’s, West Wyalong
Riley Hotham - McAuley, Tumut
Archie Challen - St Mary’s, Young
Jackson Dibley - St Patrick’s, Bega
Noah Coble - St Joseph’s, Boorowa

Archdiocese of Canberra and Goulburn Open Rugby League Team 2019

Logan Petit - St Mary’s, West Wyalong
Arlen Hillyer - St Joseph’s, Bombala
Josh Cameron - St Mary’s, Young
William Smith - St Mary’s, Batlow
Judah Fliga - St Patrick’s, Cooma
Nicholas Canellis - St Mary’s, Young                 (MacKillop Team)
Harry Dymock - St Joseph’s, Boorowa
Ned Phillips - St Francis Xavier, Lake Cargelligo
Dominic Shepherd - Sacred Heart, Cootamundra
Jet Kelly - St Patrick’s, Cooma
Riley Butcher - St Mary’s, Young
Benny Bartlett - St Patrick’s, Gundagai
Brady Armstrong - St Patrick’s, Bega
Lachlan Marks - St Patrick’s, Bega
Jesse Jewitt - St Mary’s, Young
Drew Edwards - St Mary’s, Young
Lachlan Bailey - St Mary’s, Young

2018 Rugby League Teams